ITEP Sınavları - Türk Amerikan Derneği

ITEP Sınavları

ITEP Test hizmetleri İngilizce dilinin yeterliliğini ölçmek üzere tasarlanmış uluslar arası geçerliliği olan bir test hizmetidir. Business kanalında farklı iş ihtiyaçlarına yanıt üretmek üzere tasarlanmış iki ayrı ITEP test hizmeti mevcuttur. Bunlardan ITEP Business Core; dinleme, okuma, gramer becerilerini ölçmekte fakat konuşma ve yazma becerilerini ölçmemektedir. Üç temel beceriden oluşan ITEP Business testinin amacı adayların görece (az) İngilizce bilmesi gerektiren görevlere yerleştirilmelerini sağlamaktır. Daha ileri ihtiyaçlara yanıt üretmek üzere tasarlanmış olan ITEP Business Plus; 90 dakikalık bir testtir ve tüm iletişimsel becerileri ölçer. Bu becerilerden dinleme, okuma ve gramer bilgisayar programları aracılığıyla değerlendirilirken konuşma ve yazma bölümleri alanında uzman öğretmenler tarafından değerlendirilmektedir. Akademik çevreler ve bu yöndeki amaçlar için kullanılan ITEP Academic Plus ; 90 dakikalık bir testtir ve tüm iletişimsel becerileri ölçer. Bu becerilerden dinleme, okuma ve gramer bilgisayar programları aracılığıyla değerlendirilirken konuşma ve yazma bölümleri alanında uzman öğretmenler tarafından değerlendirilmektedir. ITEP Academic Core ise dinleme, okuma, gramer becerilerini ölçmekte fakat konuşma ve yazma becerilerini ölçmemektedir. Diğer iTEP testleri ve içerik bilgileri aşağıdaki gibidir. 

· ITEP Placement ( Süresiz – Dilbilgisi, Okuma, Dinleme ve Kelime – Dil kursları ve okulları tarafından öğrenci yerleştirmesi yaparken kullanılabilmektedir)

·ITEP Conversation ( 30 dakika – Konuşma – Konuşma becerisinin detaylı analizi yapılmaktadır)

·ITEP Slate Plus ( 90 dakika – Dilbilgisi, Okuma, Dinleme, Konuşma ve Yazma – Özel ve devlet ortaokul ve liseleri tarafından kullanılmaktadır)

· ITEP Slate Core (60 dakika – Dilbilgisi, Okuma ve Dinleme - Özel ve devlet ortaokul ve liseleri tarafından kullanılabilmektedir)

· ITEP Hospitality ( 30 dakika – Dinleme ve konuşma – Büyük otel ve restoran zincirleri tarafından işe alım süreçlerinde kullanılabilmektedir)

·ITEP Au Pair ( 25 dakika – Konuşma ve dinleme – Amerika’ya dil geliştirmek ve AU pair olarak çalışmak için girişlerde gerekli J-1 vizesini almak için başvuran adaylara ajanslar tarafından uygulanabilmektedir)

·ITEP Intern ( 25 dakika -  Konuşma ve dinleme -Yurt dışında Work and travel için başvuranlara ajanslar tarafından ve şirketlerin çalışanlarına uygulayabilecekleri bir testtir) 

Mevcut ITEP testleri hakkında detaylı ve güncel içerik bilgisi www.itepexam.com adlı siteden sağlanabilmektedir. 

ITEP SINAV SONUÇ:

 

Sonuçlar, Yazma ve Konuşma bölümünün Ana dili İngilizce olan eğitmenlerin değerlendirmeleri sonucunda 5 (beş) iş günü sonunda açıklanır. 

Whatsapp Destek
x
İletişime Geçmek İçin Hemen Tıklayınız
Whatsapp