Liselere Yönelik Yabancı Dil Kursları - Türk Amerikan Derneği

Liselere Yönelik Yabancı Dil Kursları

Türk Amerikan Kültür Derneği Yabancı Dil Kursu, hayatlarını yönlendirme döneminde olan lise öğrencilerine özel olarak hazırladığı ingilizce programlar ile öğrencilerin geleceklerinde çok büyük bir öneme sahip olan yabancı dil bilgisini kazandırma konusunda destek oluyor.

 

Avrupa Dil Portfolyosu standartlarına uygun olarak içerikleri belirlenmiş olan 6 seviyelik (A1, A2, B1, B2, C1, C2) ingilizce genel eğitim programlarında öğrenciler, uluslar arası nitelikte dil eğitimi alarak kendilerini geliştireceklerdir.

 

Yabancı dil bilgisinin hem bireysel hem sosyal hem de mesleki anlamda son derece önemli olduğu kabul edildiğinde, öğrencilerin hayatlarını yönlendirme aşamasında bu kazanımı sahip olmaları büyük avantaj sağlayacaktır.

 

 

Kurumumuz eğitim sistemi dahilinde, ingilizce dil bilgisi (gramer) kazanımına sınırlandırılmadığı, belli kuralların İLETİŞİMDE BULUNABİLMEK İÇİN öğrenilmesi gerektiği düşüncesi benimsenmektedir. Dil eğitiminde esas olan temel becerilerin geliştirilmesi ve mevcut dil bilgisinin aktif bir şekilde sağlıklı iletişim ortamları oluşturulabilecek düzeyde olmasıdır; bunun için de İLETİŞİMSEL YAKLAŞIM METODU dahilinde eğitim verilmektedir. Tüm beceriler birlikte ve aynı ölçüde geliştirildiği sürece dil eğitimi verimli bir süreci kapsamış olur; bu nedenle metot çok önemlidir.

Whatsapp Destek
x
İletişime Geçmek İçin Hemen Tıklayınız
Whatsapp