TOEFL Kursu - Türk Amerikan Derneği

TOEFL Kursu

ANTALYA’NIN TEK TOEFL iBT  TEST MERKEZİ OLAN KURUMUMUZ TOEFL iBT KURSLARIMIZDA TOEFL ADVISOR'LARIYLE BAŞARINIZI GARANTİLEMEKTEDİR.

Temmuz 2006 dan itibaren Internet'e dayalı TOEFL iBT Türkiye'de uygulanmaktadır. TOEFL iBT dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini test etmektedir.

Bu nedenle, programda tüm dünyada kullanılan en yeni yayınlar ve Türk Amerikan Derneği’ne ait ders notları ile materyaller kullanılarak öğrencinin dört dil becerisinin sınavın gerektirdiği düzeye ulaşabilmesi için sınava yönelik okuma, dinleme, konuşma ve yazma alıştırmaları yapılmakta ve bilgisayar ortamında deneme sınavları verilmektedir.

TOEFL iBT sınav sisteminde, her bir bölüm (Listening, Reading, Speaking, Writing)  30 puan olmak üzere toplam 120 puan üzerinden değerlendirilecektir. 

KURSTA ÜZERİNDE DURULAN KONULAR

ü  Sınavla ilgili Teknik ve Stratejiler

ü  Sınava yönelik Okuma, Dinleme, Yazma ve Konuşma

ü  Anadili İngilizce olan öğretmenlerle Konuşma bölümü

ü  Sınıf ortamında ve bilgisayarda deneme sınavları 

TOEFL IBT kurslarımız toplamda 72 saatlik paket programlardır. Hafta içi/ hafta sonu ve sabah/öğle/akşam gibi değişik zaman dilimlerinde genel ve yoğum gruplarımız mevcuttur.

TOEFL IBT sınavına 8 kişilik grup dersleriyle ya da birebir özel ders programlarımızla hazırlanabilirsiniz. 

TOEFL IBT SINAV FORMATI

BÖLÜM

SORU SAYISI

SÜRE

Reading

Her biri 12-14 sorudan oluşan 3-5 pasaj

60-100 Dakika

Listening

Her biri 6 sorudan oluşan 4-6 konferans

Her biri 5 sorudan oluşan 2-3 konuşma

60-90 Dakika

ARA

 

10 Dakika

Speaking

2 independent (bağımsız) ve 4 integrated (bütünleşik/birleşik) olmak üzere toplam 6 bölüm (soru)

20 Dakika

Writing

1 integrated (bütünleşik) bölüm

1 independent (bağımsız) bölüm

20 Dakika

30 Dakika

TOEFL KURSU 

TOEFL başta Amerika ve Kanada’da olmak üzere tüm dünyada geniş kapsamlı olarak kullanılan standartlaştırılmış bir testtir. Merkezi New Jersey de bulunan ETS (Educational Testing Service) tarafından hazırlanan sınav ana dili İngilizce olmayan adayların İngilizce yeterlilik seviyelerini ölçmek ve belgelemek için hazırlanmıştır. TOEFL sınav sonucu üniversiteye girişlerde, üniversite İngilizce hazırlık atlamada ve iş dünyasında yaygın olarak kullanılmaktadır.

TOEFL sınavına, İngilizce seviyesi B2 ve üzeri düzeyde olan herkes katılabilir. TOEFL, öncelikle üniversiteye yabancı dilde devam edecek, yurt dışında eğitim alacak, yüksek lisans yapacak ve doktora programlarına katılacak öğrenciler tarafından tercih edilmekle beraber iş dünyasında da işe giriş, statü-maaş artışı, performans değerlendirmelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca TOEFL sınavında geçme veya kalma kavramı olmadığı için İngilizce seviyesi düşük olanlar da katılabilirler. TOEFL PBT ve TOEFL IBT sınavları bulunmaktadır.

TOEFL PBT sınavının TOEFL IBT sınavından en önemli farkı; speaking bölümünün olmamasıdır. İngilizceyi konuşmaya alışmak pratik gerektirdiği için konuşmada sıkıntı çekenlerin TOEFL IBT sınavı yerine TOEFL PBT sınavına girmeleri daha uygundur. Ancak TOEFL PBT sınavını her üniversite kabul etmemektedir.  Bu yüzden TOEFL IBT sınavı daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Diğer önemli fark ise TOEFL IBT internet üzerinden uygulanır, TOEFL PBT başta TOEFL IBT nin mevcut olmadığı yerlerde kâğıt üzerinde uygulanır. Ayıca Toefl IBT sınavı ülkesine göre değişmekle beraber senede 30-40 defa yapılmakta iken Toefl PBT sınavı ise yine ülkesine göre değişmekle beraber yılda 6 defa yapılmaktadır.

Yazılı Test (Paper Based Test PBT)

Bilgisayarlı testin uygulanamadığı sınav merkezlerinde yapılır. Bu testte de  bilgisayarlı testte  ölçülen alanlar ölçülür ama bilgisayarlı testten daha çok sayıda soru içerir ve yazılı kısmın puanı test kısmından ayrı değerlendirilir. Sınav toplam 4 saat sürer. Listening, Structure, Reading ve Writing bölümlerinden oluşur. Alınabilecek en düşük puan 310 en yüksek puan ise  677 dir. Sınava başvuranın başvuru amacına göre puan hedefi değişiklik gösterebilir.

İnternet Üzerinden Test (TOEFL IBT Test)

2006 yılından beri uygulanmaktadır. Bu sınav biçiminde gramer bilgisi bölümü kaldırılmış, ama yeni olarak  konuşma yeteneği bölümü eklenmiştir. Dört bölümden oluşur: Okuma (Reading), Dinleme (Listening), Konuşma (Speaking) ve Yazma (Writing). Alınabilecek en yüksek puan 120 en düşük puan ise 0 dIr. Sınava başvuranın başvuru amacına göre puan hedefi değişiklik gösterebilmektedir.

130 ülkede 8500'ü aşkın kolej, üniversite ve meslek kuruluşu TOEFL sınav sonuçlarını kabul etmektedir. Türkiye’de de İngilizce lisans ve yüksek lisans eğitimi veren devlet ve vakıf üniversiteleri belirli bir TOEFL puanını kabul etmektedir. Günümüzde TOEFL testi sonuçları özel sektörde İngilizce bilgisinin güvencesi olarak görülmektedir. Özellikle dil tazminat değerlendirmesi ve personel alımlarında da kullanılmaktadır.

Dünya çapında 165 ülkede 4.500 ‘ den fazla test merkezinde yılda 30 – 40 defadan fazla olarak olarak düzenlenen bu sınava istediğiniz kadar katılabilirsiniz.

Sınav süresi yaklaşık 4 saat 30 dakikadır.

TOEFL sınavının geçerlilik süresi 2 yıldır. TOEFL sınav sonuçlarına göre eleman alan kurum ve kuruluşlar bu sürenin aşıldığı durumlarda sınavın yenilenmesini tercih etmektedirler.

TOEFL IBT sınavına hazırlanmak için adayların upper-intermediate veya üstü düzeyde Genel İngilizce dil bilgisine sahip olmaları tercih edilir. TOEFL sınav hazırlık programlarında zaten belirli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler taktik ağırlıklı bir sınav olan TOEFL’da performansı artırmayı amaçlayan bir eğitim anlayışıyla yetiştirilirler.

Eğitim sistemi, sınav sistemi ve stratejileri doğrultusunda uygulama içeriklidir ve Genel İngilizce çalışmaları içermez. Derslerin tamamı laboratuvarda uzman eğitmenler tarafından yapılmaktadır.

http://www.ets.org/ adresinden TOEFL bölümüne girdiğinizde, sınav merkezlerini görebilmeniz için kayıt olacakmış gibi kullanıcı adı ve şifre almanız gerekecektir. Kullanıcı bilgileriyle girdiğinizde, ülke olarak Türkiye'yi seçip sınava gireceğiniz ili belirlemeniz gerekir.

TOEFL iBT sınav sonrası skorlar online olarak bildirilmektedir. Adaylar, sınava girdikten 15 iş günü sonra sonuçlarını yine http://www.ets.org/ den öğrenebilirler.

Takip ettiğimiz TOEFL Ders Kitapları Yabel Yayıncılığın DELTA TOEFL kitaplarıdır. 

TOEFL DENEME SINAVLARI BAŞLADI!!! Tarihler açıklandı.

Gerçeğine uygun TOEFL Sınav Laboratuvarımızda TOEFL Deneme sınavları başladı. Her ay üç kez yapılacak olan TOEFL Deneme sınavları için randevu alınız.

Randevu almak için arayınız. Kontenjan sınırlıdır.  

0242 248 48 19 

TOEFL (Test of English as a Foreign Language), İngilizce eğitim veren üniversite ve dengi kurumlarda yurt dışında yüksek lisans, yurt dışında doktora yapmak isteyen bireylerin girerek belli bir skora sahip olamsı gereken bir testtir.

TOEFL standartlaştırılmış bir testtir ve tamamıyla bilgisayarla internet üzerinden (IBT) veya yazılı olarak kağıt üzerinde test yapılabilir. İnternet test ( IBT) toplam 120 puan olup, üniversiteye giriş için ortalama 75 puan  yüksek lisans için ise ortalama 83 puandır.

İngilizcede sırasıyla Okuma (Reading), Dinleme (Listening), Konuşma (Speaking) ve Yazma (Writing) olup her bölümü 30 puan üzerinden değerlendirerek 4 ana seviyedeki yetkinliliği ölçer.

TOEFL KURSUNDA ÜZERİNDE DURULAN KONULAR:

1-    Sınavla ilgili Teknik ve stratejiler

2-    Sınava yönelik Okuma, Dinleme, Yazma ve Konuşma uygulamaları

3-    Anadili İngilizce olan veya ona yakın öğretmenlerle konuşma uygulamaları

4-    Sınıf ortamında ve bilgisayarda deneme sınavları   

Kullandığımız TOEFL Ders Kitapları Yabel Yayıncılığın DELTA PublishingTOEFL kitaplarıdır.

Ana kitap, Gramer Kitabı ve TOEFL deneme Testleri Kitabından oluşmaktadır.

Whatsapp Destek
x
İletişime Geçmek İçin Hemen Tıklayınız
Whatsapp