Yabancı Dil Öğrenmenin İncelikleri - Türk Amerikan Derneği

Yabancı Dil Öğrenmenin İncelikleri

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN İNCELİKLERİ

Ülkemizde Yabancı dil, gelecekte şimdikinden çok daha fazla önem kazanacağından 2014 yılından itibaren kurum olarak konu üzerinde birçok proje gerçekleştireceğiz.  

Bildiğiniz gibi dünyada en geçerli dil İngilizcedir. Bunun dışında Almanca, Rusça, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Arapça ülkemiz açısından önemli diller arasındadır. Bu diller eğitim ve ticari işbirliği yaptığımız ülkelerin dilleridir.

Bu da bize şunu gösteriyor ki, İngilizcenin yanında Almanca, Rusça, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Arapça dillerinden birisini de bilmemiz gerekiyor.

Küreselleşen dünyada herkesin bir ortak dili olması gerekliliği yüzünden bütün ülkelerde yabancı dil eğitimi önem kazanmıştır.

Ülkemizde yabancı dil eğitimi ilkokuldan başlatılmıştır. Bunun dışında özel kreş ve anaokulları da yabancı dil eğitimi vermektedir.

Burada en önemli sorun bir başka dilin nasıl öğrenileceği konusudur.

Esasen dil öğrenimi, bütün dillerde aynı yolu izler. Farklı yollar denemesini yapanlar biraz ticari davranmaktadırlar.

Öz olarak kendimizi veya bir çocuğun ana dilini konuşma sürecini örnek alırsak, doğumundan itibaren izlediği süreç bir yıllık sadece dinleme ve izleme süreci, sonrasında bir kelime ile konuşmaya başlaması, daha sonraki gün ve haftalarda kelime sayısını artırarak cümleler kurmaya başlaması ve artık akıcı halde kalıpları kullanması şeklinde oluşur. Bu süreç dil öğrenme sürecini tanımlar. Ve hiçbir dilde bu öğrenme gramer üzerinden yapılmaz. İşte metod budur. Bu uygulama dışında yapılan eğitim süreci uzatır.

Dil eğitiminde, Dinleme – İzleme – Konuşma - Tekrarlama çok önemlidir. 

ingilizce dersanesi olarak geçen kurslarda diğer dillerinde eğitimi verilmektedir. rusça kursu, almanca kursu, Fransızca kursu, çocuklar için ingilizce kursu, İspanyolca kursu ve yabancılar için Türkçe kursu verilmektedir.

ingilizce seviyeleri, almanca, Rusça, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca dillerinde de aynıdır. 

İngilizce öğreniyorum diyerek işe başlamak dil eğitiminde çok önemli bir adımdır.

 İngilizce öğreniyorum diyerek işe başlamak american (Amerikan) ve ingiliz (british) İngilizcesi ayrımını bilerek eğitim almak gereklidir. time nasıl ingilizce öğrenebilirim derken kişiler kendisini bir ingilizce dil okulu,  seçmelidirler. Tabiî ki bu da en iyi ingilizce kursu bularak ingilizce dersleri alarak ve online İngilizce desteği ile olmalıdır

Whatsapp Destek
x
İletişime Geçmek İçin Hemen Tıklayınız
Whatsapp