YDS Kursu - Türk Amerikan Derneği

YDS Kursu

YDS (YABANCI DİL BİLGİSİ SEVİYE TESPİT SINAVI) Sınavı İle İlgili Bilmek İstediğiniz Herşey 

Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil kursları bünyesinde ülkemizde yapılan yabancı dil sınavları ve uluslar arası geçerliliği olan bütün akademik sınavlara yönelik programlar düzenlenmektedir. YDS, TOEFL, IELTS, GMAT, SAT, GRA gibi. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı YDS İle ilgili de etkili programlar düzenlenmektedir. Grup dersleri ve bire bir özel ders tarzında sadece sınava yönelik olarak uygulanan bu programlara katılmak için B2 başlangıcı bir dil bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Eğitimler alanında uzman öğretmenler tarafından verilmekte ve geçmiş sınavlardan kazanılan tecrübeler ışığında sınav taktiği ve mantığı kursiyerlere aktarılmaktadır. Eğitim materyallerimiz alanında ün yapmış sonuç almış metod içeren kaynaklardır. 

 

KURSTA ÜZERİNDE DURULAN KONULAR

Test tekniği ve stratejileri

Gramer tekrarı

Kelime bilgisi

Tüm soru tipleri

Deneme sınavları

YDS ÇALIŞMA TAKTİKLERİ

Gramer ile çok fazla uğraşmayın.

Gramer çalışmak size puan ve birçok soru tipi ile uğraşırken zaman kazandırır. Bu yüzden önemlidir. Ama tek başına size en fazla 20 – 30 puan getirir. Bundan dolayı sadece gramer odaklı bir hazırlık evresi geçirmeyin.

Test tekniklerini mutlaka çalışın ve uygulayın.

İngilizce test tekniklerini ve sınavın bölümlerine göre ipuçlarını bilmezseniz sıkıntı yaşarsınız. İngilizce eğitim alanların ve maalesef İngilizce eğitim verenlerin fakında olmadan yaptıkları şey sadece konular üzerinde çalışmak ve ondan sonra da soru çözmeye çalışmaktır. Bu kesinlikle yanlış bir yöntemdir.

Daha Önce YDS'de Çıkmış Sorular Üzerinde Çalışmalar Yapın.

Konu ve strateji çalışması yaptıktan sonra çıkmış tüm KPDS soruları üzerinde çalışın. Soruları kendiniz çözün ve açıklamalı çözüm veren kitaplardan faydalanın.

Gireceğiniz Sınavın Yapısını Tanıyın.

Sizden sorularda ne isteniyor, kaç tane soru tipi var, okuma soruları kaça ayrılıyor gibi bilgileri mutlaka bilmelisiniz. Gireceğiniz sınavı teknik olarak tanımalısınız.

Kelime ezberlemekle vakit kaybetmeyin!

Genellikle adaylar girecekleri sınava 2 ay kala çalışmaya başlarlar. Bu saatten sonra akademik kelimeleri isteseniz de tam olarak öğrenemezsiniz. Sınavlarda salt kelime soruları zaten 10’u geçmez. Bundan dolayı sadece kelime ezberlemeye çalışmak, zamanı boşa kullanmaktır.

Sorulara baktığınızdan daha fazla seçeneklere bakın.

Bazen doğru cevabı arayacak, bazen de sadece yanlış cevapları eleyeceksiniz. Kesinlikle yanlış olduğuna emin olduğunuz seçeneklerin üstünü karalayın ve göz önünden kaldırın.

Paragraf Sorularından Korkmayın.

Okuma soruları veya paragraf sorularında zor olan parça değil, seçeneklerin birbirine yakın olup olmadığıdır. Size bir bakışta çok uzun ve çok zor görünen bir parçanın soruları belki de çok basittir. Genellikle paragraf ya da metin uzun ise “ Bu Zor Bir Parça “ diye düşünüp bırakıyoruz. Hâlbuki parça ne kadar uzun ise, konu hakkında o kadar çok bilgi sahibi oluruz.

-----------------------------------

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) yılda iki defa yapılmaktadır.  Ancak yılda iki kez yapılan YDS'de yer alan dil sınavlarında yalnızca Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça yılda iki kez yapılıyor.

Whatsapp Destek
x
İletişime Geçmek İçin Hemen Tıklayınız
Whatsapp