ALMANYA'DA İŞ GARANTİLİ DİL EĞİTİMİ - Türk Amerikan Derneği

ALMANYA'DA İŞ GARANTİLİ DİL EĞİTİMİ

Almanya çalışma dünyasında ara eleman ihtiyacını karşılayabilmek için yetişmiş personellere istihdam sağlamaktadır. Bunun için gerekli yeterliliğe sahip insan gücünün bir kısmını yurt dışından yabancılara çalışma vizesi vererek karşılamaktadır. Elektrik teknisyeni, her türlü inşaat ustası, bakıcı,hemşire vb meslekler başta olmak üzere birçok meslek sahibine iş imkanı ortaya çıkmaktadır. Herbir meslek için dil yeterliliği farklı farklı seviyelerde istenmektedir. Şayet herhangi bir meslek grubunda bilgi ve becerinizi bir diploma veya çıraklık okulları mesleki yeterlilik belgesi ile kanıtlayabiliyorsanız sizler Almanya da çalışmak için hazırsınız demektir.

BİZ SİZE NASIL YARDIMCI OLACAĞIZ?

Biz size meslek gruplarına göre Almanya Devletinin şart olarak öne sürdüğü 2. aşama belli seviyede Almanca dil öğrenme koşulu konusunda yardımcı olacağız. Daha önce de belirtildiği üzere herbir meslek grubu için istenen dil seviyesi farklılık göstermektedir. Mesela inşaat ustaları için sadece başlangıç seviyesi (A1) bilmek yeterli olurken sağlık çalışanları için en az orta seviye (B1) Almanca dilini bilme şartı bulunmaktadır. Sizi önce seviye tespit sınavı yaparak ne kadar bu dili bildiğinizi tesit ediyoruz.Ardından bulunduğunuz dil seviyesinden Almanya'da mesleğiniz için istenen dil seviyesine çıkarabilmek için bir yol haritası çıkarıyoruz. İster grup dersleri alarak yaklaşık 2,5 aylık süreçte bir seviye eğitiminizi alabileceğiniz gibi daha kısa sürede ilerlemek istersenizde özel dersler şeklinde eğitim alabileceksiniz.

 DİL EĞİTİMİ ALDIKTAN SONRA NE YAPACAKSINIZ?

Meslek grubunuza göre almanız gereken dil eğitimini tamamladıktan sonra sizin mesleki yeterliliğinizi gösteren diploma,sertifika vb belgeler ve bizim düzenleyeceğimiz Almanca dil eğitimi aldığınızı gösterir evraklar ile Almanya Devleti resmi kurumlarına başvurmanız gerekmektedir. Bu konuda ortak çalışma yürüttüğümüz bir danışman firma vasıtasıyla sizin Resmi tüm başvurularınız konusunda yardımcı olunacaktır. Bu firma meslek gruplarına göre iş imkanlarını daha önceden tespit ettiğinden sizi hemen doğru iş başvurularına yönlendirecek ve tüm resmi yazışmaları gerçekleştirecektir. 

Whatsapp Destek
x
İletişime Geçmek İçin Hemen Tıklayınız
Whatsapp