ERASMUS Kursu - Türk Amerikan Derneği

ERASMUS Kursu

Erasmus Hazırlık Kursu

Erasmus Değişim Programı Avrupa'da ki üniversitelerin kendi aralarında işbirliği yaparak değişim öğrencilerini kabul ettikleri bir programdır. Bu program sayesinde öğrenciler eğitimlerinin 1 ve ya 2 dönemini yada staj eğitimlerini üniversitelerinin anlaşmalı olduğu Avrupa'da ki diğer kurumlarda geçirmektedir. Eğitimlerinin genellikle İngilizce olduğu ve orada ki eğitmenlerle İngilizcenin konuşulduğu bir program olan Erasmus değişim programında öğrencilerinin bu programa seçilmeleri kendi kurumlarında girecekleri sınav notları ve bunların ortalamasıyla alınmaktadır. 

Birçok üniversite ERASMUS sınavı kriterlerini kendisi belirleyip, tasarlayabilir ve bu yüzden de bir kısım ERASMUS sınavı daha çok çoktan seçmeli, ( YDS, LYS 5) tarzı soruları kapsarken, diğerleri dört temel beceriyi (Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma) ölçme üzerine yoğunlaşırlar. Bu sınavlardan alacak olduğunuz puanlar sizin bu programa katılma şansınızı arttıracağı gibi gideceğiniz ülkeyi ve üniversite'yi seçme konusunda da sizi diğer öğrencilerden bir adım öteye taşıyacaktır.

Erasmus sınavına hazırlık kurslarıyla Türk Amerikan Derneği olarak sizin bu sınava hazırlık aşamanızı hızlandırmayı ve okulunuzun hazırladığı sınav tarzına yönelik yoğun bir ders verilerek kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Ortalama 8-12 kişilik sınıflarımızda deneyimli uzman eğitimci kadromuz eşliğinde sadece okulu Erasmus sınavına yönelik eğitim alarak yurtdışında eğitim almaya bir adım daha yaklaşacaksınız. 

 

 

Whatsapp Destek
x
İletişime Geçmek İçin Hemen Tıklayınız
Whatsapp